Tottenham bez bodova na Stamford Bridgeu

Chelsea slavio u londonskom derbiju

Londonski derbi u 23. kolu Premiershipa odigrali su Chelsea i Tottenham.

Prvo poluvrijeme je ponudilo dosta borbe, a bilo je i prilika pred oba gola, ali odbrane su bile na visini zadatka tako da se na odmor otišlo sa 0:0.

U nastavku bolja igra Chelseaja koji je za osam minuta "nokautirao" Tottenham.

Prvo je Ziyech u 47. minuti lijepo pogodio za 1:0 na asistenciju Hudsona-Odoija, da bi Silva u 55. minuti na dodavanje Mounta pogodio za 2:0.

Nakon drugog gola Plavaca tempo igre je pao. Chelsea je čuvao stečenu prednost, a Tottenham ja većinom dubinskim loptama pokušao doći do prilike.

Do kraja meča bila su dva dobra pokušaja pred bola gola, ali ostalo je konačnih 2:0.

Chelsea je trećeplasirani sa 47 bodova, bod manje od Liverpoola, ali i dvije utakmice više od Redsa, a ono najbitnije Tottenhamu sada bježe 11 bodova, ali Tottenham ima čak četiri utakmice manje od Chelseaja.

Tu su još Manchester United, West Ham i Arsenal i nijedna ekipa nema isti broj utakmica tako da nas do kraja prvenstva očekuje velika borba za plasman u Ligu prvaka.