Crvena zvezda brutalnom trećom četvrtinom uništila Zadar i upisala novu pobjedu

Košarkaši Crvene zvezde su u 21. kolu ABA lige upisali laganu pobjedu na gostovanju kod Zadra 87:69.

Vodeća ekipa ABA lige je od početka utakmice krenula bolje u meč i nakon prve četvrtine vodila sa 19:15. U drugoj četvrtini je ta prednost još malo porasla pa se na odmr otišlo sa 37:31 za Crvenu zvezdu.

Treću četvrtinu su košarkaši gostujućeg tima odigrali furiozno i zabili 35 poena ekipi Zadra pa je rezultat na kraju ove dionice glasio 72:48 za goste.

U posljednjoj četvrtini je došlo do malog opuštanja gostujućih košarkaša, pa je Zadar ipak malo smanjio prednost te je na kraju završilo 87:69 za Crvenu zvezdu.

U ekipi Crvene zvezde je čak pet igrača završilo utakmicu sa dvocifrenim učinkom, a Joe Ragland je sa 15 poena predvodio ovu grupu igrača. Kod Zadra Mario Little je postigao 22 pena. Crvena zvezda je i dalje na prvom mjestu ABA lige sa 20 pobjeda iz 21 odigranog meča.