Crvena zvezda ogadila košarku bivšem prvaku ABA lige!

Košarkaši Crvene zvezde večeras su upisali svoju 16. pobjedu u isto toliko utakmica u ovoj sezoni ABA lige.

Međutim, ova je bila posebna po tome što je pobjedom rezultatom 113:65 Zvezda ostvarila svoju najubjedljiviju pobjedu otkako se takmiči u ABA ligi, te jednu od pet najvećih u historiji takmičenja.

Zvezda je slavila sa 48 razlike i malo joj je nedostajalo da obori Cedevitin rekord, koji je također ostvaren ove sezone. Zanimljivo, i tada je nastradao Zadar, koji je u Zagrebu poražen sa nestvarnih 58 poena razlike (120:62).

Crvena zvezda je od otvaranja utakmice pokazala da je neuporedivo bolji tim i do poluvremena je postigla čak 67 poena. Bilo je 67:27, pa je rekord već tada bio ozbiljno ugrožen.

Zvezda je i u nastavku utakmice nastavila u istom ritmu i maksimalno je dolazila do +56, ali je Zadar u posljednjoj četvrtini koliko toliko spasio svoju čast i na kraju završio utakmicu s porazom manjim od 50 poena.

Crvena zvezda je ubjedljivo prva na tabeli sa maksimalnim učinkom, dok je Zadar, prvak iz 2003. godine, trenutno osmi sa šest pobjeda i deset poraza.