Belgijanac blistao

Čudesni Batshuayi postigao dva gola na debiju, Borussiji trijumf u Kolnu

Prvi meč 21. kola njemačke Bundeslige odigran je večeras na Rhein Energie stadionu, a sastali su se domaći Koln i Borussija iz Dortmunda. Na kraju su gosti slavili pobjedu rezultatom 2:3.

Odličan meč odigrala su ova dva tima, a na kraju je tim iz Dortmunda stigao do pobjede u samom finišu.

Borussia je prva stigla do vodstva. Igrala se 35. minuta kada Toljan sjajno upošljava Michyja Batshuayija, a Belgijanac u svom debiju pogađa za prednost Milionera od 0:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 60. minuti Koln zasluženo stigao do izjednačenja. Pogodio je Zolre za 1:1.

Međutim, samo dvije minute kasnije novi gol u mreži domaćeg tima. Ponovo je pogodio čudesni Batshuayi za novu prednost gostiju od 1:2.

Ipak, u 70. minuti Koln je stigao do poravnanja. Pogodio je Mere za 2:2, ali je Borussia stigla do pobjede u 84. minuti. Pogodio je Andre Schurrle za konačnih 2:3.

Izvor: SportSport.ba