ENGLESKA

Čudesni Haland oborio rekord Premijer lige, Siti ponovo na čelu tabele

I Liverpul je došao do pobjede u svojoj zaostaloj utakmici protiv Fulema golom Salaha

Mančester siti je uvjerljivo slavio protiv Vest hema u zaostaloj utakmici 28. kola engleskog Premijeršipa sa 3:0.

Pobjeda "Građana" bit će upamćena po pogotku Erlinga Halanada (Haaland), koji je stigao do 35. ligaškog gola i tako je postavio rekord.

Siti je poveo u 50. minuti preko Natana Ejka (Nathan Ake), a 20 minuta kasnije Haland je stigao do rekordnog pogotka.

Konačnih 3:0 ostavio je rezervista Fil Foden (Phil) u 85. minuti. "Građani" su se ovom pobjedom vratili na čelo tabele. Sada imaju 79 bodova, jedan više od Arsenala, ali i utakmicu manje.

I Liverpul je došao do pobjede u svojoj zaostaloj utakmici protiv Fulema, a gol odluke vđen je u 39. minuti nakon što je Mohamed Salah bio siguran s bijele tačke.

Egipćanin je na posljednjih osam utakmica postigao devet pogodaka.