nba

Denver slavio u Portlandu i bitku za finale konferencije vratio na početak

Košarkaši Denver Nuggetsa slavili su u Portlandu u četvrtoj utakmici polufinala Zapadne konferencije NBA lige rezultatom 116:112.

U još jednoj veoma zanimljivoj utakmici Denver je napravio značajan korak u borbi za finale Zapada. Prva četvrtina pripala je domaćinu 33:29, kao i druga 30:28. Ipak, Denver dodaje gas u drugom poluvremenu i u ključnoj, trećoj dionici igre pravi prelomnu razliku te su četvrtinu riješili u svoju korist 27:14. U posljednjoj četvrtini Portland je pružio bolju igru i postigao 35 poena naspram 32 Denvera, ali je bilo nedovoljno da stignu do izjednačenja.

Prvo ime meča bio je Jamal Murray iz Denvera sa 34 poena. Kod Portlanda su najefikasniji bili kao i obično CJ McCollum sa 29 i Damian Lillard sa 28 poena. Srbijanski centar i najbolji igrač Denvera Nikola Jokić ubacio je 21 poen.