Zenica

Domaća pobjeda juniora i remi kadeta NK Fortuna! (Foto)

Omladinska liga BiH, grupa „Centar 2“- juniori i kadeti;- U ovim ligama nastupaju i odgovarajuće selekcije NK Fortuna i NK Čelik i iz Zenice.

U Zenici su danas odigrane dvije utakmice iz 11.kola Omladinske lige BiH u grupi „Centar 2“ za juniore i kadete, sezona 2022/2023, u kojima su igrali omladinske selekcije NK Fortuna i BFK Simm Bau iz Kosove kod Maglaja. Utakmice su odigrane na „B“ stadionu Kamberovića polja, po ugodnom i sunčanom vremenu, plus 24*C, pred oko 50 gledalaca.
Juniori Fortune su zabilježili ubjedljivu pobjedu, dok su kadeti odigrali neriješeno.

Rezultati

JUNIORI –(Glavni trener Sabahudin Bujak, predstavnik kluba Mersid Bureković);
ZENICA: FORTUNA – SIMM BAU 3:0 (2:0) – Strijelac za juniore Fortune bio je, hat –trikom, Edvin Oruč u 18′, 36′ i 83.minuti.

KADETI –(Glavni trener Mahir Kaknjo, predstavnik kluba Armin Beganović);
ZENICA: FORTUNA – SIMM BAU 2:2 (0:1) – Strijelci za Fortunu bili su Vedad Kovač u 52′ i Enis Saletović u 60′, a golove za goste iz Kosove postigli su Faris Mešić u 13′ i Hasan Cvrčak u 57.minuti.

U narednom 12.kolu omladinci Fortune gostuju ekipi FK Borac Jelah, dok su juniori i kadeti Čelika domaćini ekipi NK Kiseljak