Majstor na djelu

Dončić izveo sjajnu fintu i "iskrivio vratove" igračima Chicago Bullsa

Košarkaši Dallas Mavericksa pobijedili su na svom parketu ekipu Chicago Bullsa rezultatom 115:109, a još jednu dobru partiju pružio je slovenski košarkaš Luka Dončić.

U igri je proveo 35 minuta i za to vrijeme upisao 19 poena, šest asistencija i tri skoka.

Međutim, potez s početka utakmice oduševio je sve u dvorani, ali i američke komentatore koji su prenosili susret.

Slovenski košarkaš je napravio fintu, čime je zbunio cijelu ekipu Bullsa, pojedincima "iskrivio vratove" te potom asistirao saigraču za koš.

Inače, Mavericksi su do pobjede došli nakon preokreta budući da su Bullsi vodili na poluvremenu, ali je presudila sjajna odbrana u trećoj dionici kada su goste ostavili na 23 poena.

Najefikasniji na utakmici bio je LaVine s 34 poena, Parker je dodao 20, ali je to bilo nedovoljno da se zaustave Mavericksi. Kod domaćih je odličan bio Matthews s 20 poena.