Portland slavio u Los Angelesu

Double-double raspoloženog Nurkića, Portland upisao 13. uzastopnu pobjedu

Košarkaši Portlanda Trail Blazersa upisali su 13. uzastopnu pobjedu u NBA ligi.

Portland je gostovao u Staples Centru i sa 122:109 bio je bolji od domaćih Clippersa.

Poslije prvog perioda igre gosti iz Portlanda vodili su 24:16, a plus šest imali su i na poluvremenu (58:52), ali je u trećoj četvrtini košarkaši Trail Blazersa otišli na dvocifrenu razliku. Prije ulaska u zadnju četvrtinu, bilo je 91:77.

Clippersi više nisu uspijevali da se vrate, pa je Portland nastavio fantastičnu seriju pobjeda, ima ih 13 u nizu i ukupno 44, a trenutno je smješten na trećoj poziciji Zapadne konferencije iza Houstona i Golden Statea.

Unatoč teškom porazu, najefikasniji na meču bili su igrači Clippersa Lou Williams sa 30 i Harrell sa 24 poena, dok je Damian Lillard sa 23 poena predvodio Portland. Harkless i McCollum su bili na jednakom učinku sa po 21 poenom i pet skokova, s tim da je McCollum imao tri, a Harkless dvije asistencije.

Bh. reprezentativac Jusuf Nurkić je pružio sjajnu partiju, ubacio je 17 poena uz 12 skokova te jednu asistenciju i četiri blokade. Treba istaći da je uhvatio 11 lopti u defanzivi, pa je uveliko pomogao u odbrani Portlandovog koša.