NBA

Double-double sjajnog Nurkića u pobjedi Blazersa, Warriorsi razbili Thunderbird

Košarkaši Portland Trail Blazersa pobijedili su u Stick Resort Areni ekipu Phoenix Sunsa rezultatom 106:104.

Gosti su nešto bolje ušli u utakmicu, konstantno su vodili i na odmor su otišli s pet poena prednosti.

Ipak, Sunsi su odigrali fenomenalnu odbranu u trećoj četvrtini i uspjeli preokrenuti rezultat pa su uoči zadnje četvrtine imali deset poena više. Uslijedila je dramatična završnica, Blazersi prave novi preokret i stižu na kraju do zaslužene pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je fenomenalni Lillard s 40 poena, a tome je dodao i deset skokova, dok je McCollum ubacio 21.

Sjajnu partiju pružio je i bh. košarkaš Jusuf Nurkić, koji je ostvario novi double-double. Za 29 odigranih minuta postigao je 14 poena te upisao 13 skokova i dvije asistencije.

Golden State Warriorsi pobijedili su rezultatom 112:80 ekipu Oklahoma City Thunder.

Gostujuća ekipa je u potpunosti podbacila, dok su kod domaćih Durant, Curry i Young postigli kombinovano 65 poena.