3. kolo

Dva gola Aguera i jedan Sterlinga za novu pobjedu Cityja

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su danas na Vitality stadionu Bournemouth sa 3:1 u susretu 3. kola engleskog Premiershipa.

Građani su krenuli žestoko u ovaj meč pa su do prvog pogotrka došli već nakon 15 minuta igre, a strijelac je bio danas raspoloženi Kun Aguero. Samo šest minuta kasnije nova šansa za goste. Zaprijetio je David Silva, ali Ramsdale je to sjajno odbranio.

Pet minuta prije kraja prvog dijela i domaći imaju stopostonu priliku. U šansi je bio Adam Smith koji je pokupio jedan odbijenac, ali je šutirao visoko preko gola.

Samo tri minute kasnije uslijedila je kazna. Silva je proigrao Raheema Sterlinga koji trese mrežu domaćina za 0:2.

Domaći se u susret ipak vraćaju u trećoj minuti nadoknade prvog dijela,. Tada je fantastičan pogodak iz slobodnog udarca postigao Harry Wilson koji je u igru ušao samo osam minta prije toga.

Ipak, City u nastavku meča nije dopustio iznenađenje pa je bez većih problema slavio pobjedu. Konačan rezultat od 1:3 postavio je drugim golom Aguero i to u 64. minuti susreta.

Do kraja nije bilo većih šansi na obje strane pa je završeno sa 1:3.

Građani su drugi na tabeli sa sedam bodova iz tri meča, dok je Bournemouth ostao na 10. poziciji sa tri boda manje.