ACB LIGA

Džanan Musa upisao novu odličnu partiju, Real prešao brojku od 100 poena

Bosanskohercegovački košarkaš Džanan Musa upisao je novu odličnu partiju u pobjedi svog Real Madrida nad Gran Canarijom rezultatom 105:85 u 15. kolu španske ACB lige.

Nakon poraza u derbiju protiv Barcelone, Real se danas na pobjedničke staze vratio u velikom stilu. Svog rivala razbili su, a duel je riješen već u drugoj dionici kada je bilo i 15 poena razlike u korist domaćina.

U nastavku se prednost Kraljevskog kluba samo povećavala, a Real je na kraju brojao do 105 poena. To je omogućilo i nešto veću rotaciju i odmaranje najbitnijih igrača, među kojima je bio i Džanan Musa.

Musa je u drugom poluvremenu pretežno sjedio na klupi, a uspio je za 21 minutu na parketu biti drugi najefikasniji igrač svog tima. Postigao je 15 poena te dodao po dvije asistencije i skoka.

Ispred njega bio je samo Walter Tavares sa 21 poenom. Kod poražene Gran Canarije Khalifa Diop je bio najraspoloženiji s 18 poena.