LIGA PRVAKA

Džeko strijelac u pobjedi Intera nad Krunićevim Milanom

Nerazuri furioznim startom utakmice savladali Rosonere

Prva utakmica polufinala Lige prvaka između gradskih rivala Milana i Intera večeras je odigrana na San Siru. Inter je slavio rezultatom 0:2.

Inter je poveo već u 8. minuti golom Edina Džeke. Dijamant se najbolje snašao u šesnaestercu nakon kornera i odličnim udarcem matirao golmana Mainjana (Maignan).

Nije dugo trebalo Interu da podupla vodstvo.

U 11. minuti su fenomenalnom akcijom iz kontre ponovo matirali Mainjana. Ovaj put strijelac je bio Henrih Mihtarijan.

U drugom poluvremenu su obje ekipe imale prilike da ponovo pogode.

Džeko je izašao jedan na jedan sa Mainjanom, ali uspio mu je nadljudskim naporom to odbraniti golman.

Onda je i Sandro Tonali pogodio stativu na drugoj strani i tako propustio najbolju priliku za Milano.

Do kraja utakmice mreže su mirovale i Inter će sa lijepom prednosti sačekati narednu utakmicu.

Ta utakmica je na programu u utorak 16. maja i tada će formalni domačin biti ekipa Intera.