SAVLADAO EBDENA

Džumhur se oporavio od povrede i pobjedom započeo odbranu titule u Antaliji

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur oporavio se od povrede ramena i zaigrao na ATP turniru u Antaliji, a on je u 1. kolu porazio Australca Matthewa Ebdena rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 7:5).

Džumhur je odlično otvorio meč i već u prvom gemu napravio break kojim je stigao u prednost, a zahvaljujući upravo tome i sigurnoj igri na svoj servis uspio je privesti prvi set kraju i riješiti ga u svoju korist.

Nakon uvodna četiri gema u drugom setu, a u kojima nijedan teniser nije napravio break, prvi gem na protivnikov servis osvojio je Džumhur u petom gemu kada koristi prvu break loptu i stiže u vodstvo od 3:2.

Australac je uzvratio u osmom gemu i poravnao na 4:4, a ključni trenutak prvog seta bio je u 11. gemu kada Džumhur pravi novi break i stiže u vodstvo od 6:5, da bi sigurnom igrom na svoj servis osvojio prvi set.

Džumhur brani titulu u Antaliji koju je osvojio prošle godine.