Slovenac nastavio gdje je stao

Fantastično izdanje Luke Dončića u pobjedi Dallasa protiv Portlanda

Košarkaši Dallas Mavericksa sinoć su na svom parketu pobijedili Portland Trail Blazerse sa 120:112.

Dallas je uspio da dođe do svoje 27. pobjede u ovoj sezoni, a ovaj tim bio je bolji od Portlanda. Domaći su nakon prve dionice vodili sa 38:37, dok je rezultata na poluvremenu bio 72:63 za ekipu Mavericksa.

U nastavku meča Dallas je održavao prednost iako je Portland prijetio u nekoliko navrata. No, gosti nisu imali snage za preokret, te su domaći na kraju slavili sa 120:112.

Dallas je do nove pobjede vodio nevjerovatni Luka Dončić koji je u ovom meču ubacio 35 poena, te je dodao još osam skokova i sedam asistencija. Istakao se i Tim Hardaway Jr. sa 29 poena i četiri skoka.

U ekipi Portlanda sinoć je najefikasniji bio Damial Lillard sa 34 poena i deset asistencija, a iskusni Melo Anthony dodao je 22 poena. No, to nije bilo dovoljno gostima da izbjegnu 25. poraz u ovoj sezoni.