Euroliga, Top 8

Fenerbahče na korak do Final Foura

Ekipa Fenerbahčea je na svom parketu stigla do druge pobjede i povela sa 2-0 u play-off seriji protiv Baskonije. Izabranici Željka Obradovića su večeras u Ulker Sports Areni slavili rezultatom 95:89.

Susret u Istanbulu je ipak bio dosta neizvjestan do samog kraja. Prva dionica je riješena rezultatom 25:23 u korist domaćih, ali je Baskonija nekoliko puta dolazila do prednosti početkom druge dionice.

Ipak, Fener i na odmor odlazi s prednošću. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 53:49 u korist domaćih, ali Baskonija se nije predavala ni u nastavku susreta.

Međutim, Fener u zadnjoj četvrtini stiže do najveće prednosti na susretu (+9) što će se na kraju pokazati dovoljnim za pobjedu.

Fenerbahče je do pobjede predvodio sjajni Brad Wanamaker sa 19 poena, dok je Jan Vesely dodao 16.

Kod Baskonije se istakao Matt Janning sa 17 poena. Poirier je dodao 14 poena i sedam skokova.