NBA

Fenomenalni LeBron James razmontirao Celticse i izjednačio seriju

Košarkaši Cleveland Cavaliersa izjednačili su na 2:2 u seriji finala Istočne konferencije NBA play-offa, nakon što su sinoć na svom parketu pobijedili ekipu Boston Celticsa rezultatom 111:102.

Cavaliersi su fenomenalno odigrali prvo poluvrijeme u kojem su postigli čak 68 poena.

Celticsi su u meč ušli dosta slabo i tek su se probudili u drugoj četvrtina pa se na odmor otišlo s 15 poena prednosti za domaće.

U nastavku su gosti uspijevali konstantno smanjivati prednost, ali je to bilo nedovoljno da stignu prednost Cavsa i eventualno dođu do preokreta.

Uvjerljivo najbolji na utakmici bio je fantastični James iz Cavaliersa, koji je ubacio 44 poena. Kod Bostona su bolji od ostalih bili Brown s 25 i Tatum sa 17 poena.

Peta utakmica igra se u noći na četvrtak u Bostonu.