Briljirali Zajmović i A. Zec

FK Željezničar deklasirao FK Mladost: Plavi do vrha napunili Dobojlije!

Željezničar je prolaz u četvrtfinale Kupa BiH izborio domaćom pobjedom protiv FK Mladosti Doboj Kakanj 6:1.

A. Zec je u 18. minuti imao veliku šansu za Plave, no ostalo je 0:0. Pet minuta kasnije Željo je poveo. Mujezinović je proigrao Zajmovića, a ovaj matirao Velića za vodstvo svog tima.

Samo tri minute ksnijen bilo je 2:0. Zajmović šutira, Velić brani, a A. Zec posprema loptu u mrežu.

Željo je nakon toga nastavio sa dominacijom, zabilježili smo prilike Boje i Zeca, no na pauzu se otišlo pri rezultatu 2:0.

Početak drugog dijela nije donio mnogo uzbuđenja, a u 58. minuti Hasić nesretno reaguje ispred Zeca, te vara vlasitog golmana za 3:0.

Gosti su brzo uzvratili. Mujarić šutira sa ivice kaznenog prostora i matira Kjosevskog.

Nije tu bio kraj golijadi. U 73. minuti Mujezinović ubacuje, Zajmović glavom pogađa za 4:1 i kraj nada za goste. Dva minuta kasnije Veselinović pogađa uz pomoć stative.

Plavi su nastavili u istom tempu, pa drugi put danas u 79. minuti pogađa Asim Zec.