Prijateljski dueli

Francuska razbila Srbiju, porazi Portugala i Norveške

Rukometna reprezentacija BiH poražena je od Katara (27:30) u pripremnom meču pred Evropsko prvenstvo, a prijateljske susrete odigrali su i rivali bh. tima u grupi za Euro.

Francuska je upisala pobjedu, dok su selekcije Norveške i Portugala doživjele poraze.

Francuska je u Metzu deklasirala Srbiju rezultatom 40:26.

Selekcija Didiera Dinarda potpuno je dominirala u ovom meču. Vodili su Francuzi od prve do posljednje minute i na kraju su slavili pobjedu od 14 golova razlike, 40:26.

Najefikasniji kod selekcije Francuske bio je Luc Abalo sa sedam golova, po šest su dodali Remili i Porte, dok je kod Srbije Ilić postigao četiri gola.

Norveška je poražena od selekcije Danske rezultatom 28:26.

U zaista sjajnoj utakmici u francuskom Metzu Danci su na kraju imali više strpljenja i došli su do pobjede.

Imala je Norveška 24:24 na tri minute do kraja, ali do kraja je Danska ipak iskoristila igrača više na terenu i postigla je dva gola za pobjedu 26:24.

Mikkel Hansen je kod Danske postigao osam golova, dok je kod Norveške najefikasniji bio Sander Sagosen sa devet golova.

Selekcija Portugala poražena je od Španije rezultatom 30:25.

Protugalci su pružili odličnu partiju. Dugo su bili u egalu sa favorizovanim Špancima, ali su na popustili u završnih 15 minuta i izgubili su ovaj meč.

Pedro Protela je sa pet golova bio najefikasniji u selekciji Portugala, a kod Španije je Jorge Maqueda postigao šest golova.