blamaža prvaka

Francuzima se 10 godina nije desilo da nisu uputili šut u okvir gola

Reprezentacija Turske sinoć je Francuzima održala pravu nogometnu lekciju, a gledajući statistiku svjetski prvaci nisu ovako loše odigrali punih deset godina.

Naime, selekcija koja se prije godinu dana na uvjerljiv način popela na svjetski tron, protiv Turske u 90 minuta igre nije uputila niti jedan udarac u okvir gola.

Iako su u napadu igrali Mbappe, Griezmann i Giroud te iza njih Pogba, Matuidi i Sissoko, Francuzi su uputili svega četiri šuta, ali niti jedan od tih pokušaja nije išao prema golu turskog golmana Gunoka.

Podsjetimo, Turska je sinoć napravila najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela kvalifikacija za Evropsko prvenstvo pobijedivši Francusku rezultatom 2:0.

Domaći su poveli u 30. minuti kada je pogodio Ayhan, a u 40. minuti stigli su i do drugog gola. Strijelac je bio Romin nogometaš Cengiz Under.

Francuzi su potom pokušavali preokrenuti rezultat, ali u jednoj od najlošijih utakmica u novijoj historiji nisu mogli doći ni do počasnog gola.