Haaland i De Bruyne donijeli pobjedu protiv Brightona

Nogometaši Manchester Cityja ostvarili su osmu prvenstvenu pobjedu u sezoni nakon što su u 13. kolu Premier lige, pred svojim navijačima, svladali Brighton 3:1.

Opet je prvo ime Cityja bio norveški napadač Erling Haaland koji je postigao prva dva gol na utakmici. Prvo mu je u 22. minuti asistirao vratar Ederson, nakon čega je Haaland srušio sve pred sobom i zabio za 1:0. U 43. minuti je realizirao jedanaesterac za 2-0 čime je došao do 17. prvenstvenog pogotka u sezoni.

Neizvjesnost u utakmicu na kratko je vraćena u 53. minuti kada je Trossard smanjio na 1-2, ali sve je riješeno u 75. minuti. Tada je Kevin de Bruyne postavio konačnih 3-1. Uz utakmicu više Manchester City je došao vodećem Arsenalu na jedan bod minusa.

Everton je na svom Goodisonu pobijedio Crystal Palace 3-0 te je skočio na 11. mjesto ljestvice, a jedno mjesto iza sebe je pogurao baš subotnjeg suparnika. Strijelci su za klub iz Liverpoola bili Calvert-Lwein, Gordon i McNeil.