Kup Francuske

Hat-trick Di Marije, Dani Alves završio na golu

PSG je u Sochauxu slavio s 4:1 i plasirao se u četvrtfinale francuskog Kupa.

Parižani drže vrh u Ligi 1, igraju finale Liga kupa, a sada su izborili i četvrtfinale Kupa, te je pravo pitanje da li iko može da ih zaustavi u Francuskoj u ovoj sezoni?

Sinoć su bez Neymara očitali lekciju nemoćnog Sochauxu, a poveli su na samom otvaranju meča golom Di Marije.

Martin je u 13. minuti izjednačio na 1:1, ali je Cavani u 28. minuti vratio vodstvo gostima, koji u nastavku dolaze do još dva gola.

Di Maria je zabijao u 58. i 62. minuti za hat-trick, a Sochaux je uspio nekako da sačuva mrežu od petog gola moćnih i bogatih gostiju.

U 90. minuti golman PSG-a Kevin Trapp je istrčao s gola i oborio protivničkog igrača, pa je dobio crveni karton, ali to nikako nije promijenilo stvari na terenu.

Pošto je prethodno obavio sve tri izmjene, trener Unai Emery morao je da na gol pošalje Danija Alvesa, ali je ovaj pred kraj karijere dočekao da jednom bude golman, no između stativa je proveo svega 30-ak sekundi.

Izvor: SportSport.ba