Trijumf Širokobriježana u Sarajevu

HKK Široki slavio u derbiju protiv OKK Spars Realway

HKK Široki je u 13. kolu prvenstva BiH savladao na Grbavici OKK Spars Realway rezultatom 64:77.

Široki je kontrolisao rezultat tokom prvog poluvremena. Imao je bh. prvak konstantnu prednost, ali u ljepoti košarke nikako nismo mogli uživati i rezultat nakon prve dionice je bio skromnih 13:14 u korist gostiju.

Ipak, oba tima se šuterski malo bude u drugoj dionici. Široki je i dalje kontrolisao igru, imao je vodstvo tokom ovog perioda i na odmor gosti odlaze sa 11 poena viška, 31:42.

Dvocifrena prednost je tokom treće perioda bila konstantna za Široki. Nakon 30 minuta igre imali su plus 13 (48:61), ali su u posljednjoj dionici dozvolili domaćem timu da se potpuno vrati u meč.

Na krilima Darriona Stronga na nešto više od pet minuta do kraja Spars Realway dolazi na samo minus dva (62:64) i utakmica je bila ponovo otvorena.

Međutim, do potpunog preokreta sarajevski tim nije mogao. Ključne minute meča pripale su gostima koji je na kraju došao do trijumfa u ovom meču.

Kraljević je sa 18 poena predvodio goste, dok je kod domaćeg tima Vrabac ubacio 16.