ATP MARSEJ

Hurkač osvojio šestu titulu u karijeri

Slavio je protiv domaćeg tenisera Benjžamana Bonzija

Poljski teniser Hubert Hurkač (Hurkacz) je osvojio titulu na ATP turniru u Marseju. On je u finalu u dva seta savladao domaćeg tenisera Benžamana Bonzija (Benjamin).

Rezultat je bio 6:3, 7:6, poslije jednog sata i 32 minuta igre, a Hurkač je tako osvojio šestu titulu u karijeri. Poljak je odigrao sedam finala u karijeri.

Prvi set je bolje otvorio Hurkač, napravio je brejk u četvrtom gemu i poveo 4:1, ali se Bonzi nakon toga probudio i uzvratio brejk.

Ipak, Hurkač je uspio još jednom da oduzme servis rivalu u osmom gemu, a zatim i potvrdi brejk za vođstvo u setovima.

U drugom setu nije bilo brejkova, a Francuz je ozbiljno zaprijetio u završnici, imao je čak tri set lopte, ali je propustio priliku da odvede meč u treći set.

Taj-brejk je riješen praktično na startu – odmah je Hurkač napravio mini brejk, poveo sa 3:0 i na kraju taj-brejk završio sa 7:4.