Upisao i asistenciju

Ibrahimović postigao tri gola u pobjedi LA Galaxyja protiv Orlando Cityja

Los Angeles Galaxy i Orlando City odigrali su veoma zanimljivu utakmicu američke MLS lige, a pobjeda je pripala domaćoj ekipi rezultatom 4:3 zahvaljujući ponajviše švedskom nogometašu Zlatanu Ibrahimoviću.

Orlando City je poveo u 18. minuti golom Higuite, kojem je asistirao Klještan. Taj rezultat se zadržao do 39. minute kada je na 1:1 izjednačio Dos Santos, a asistent je bio Ibrahimović. Ipak, gosti su na odmor otišli s prednošću 2:1 jer je Ciani u 44. minuti postigao autogol.

Na otvaranju drugog poluvremena Ibrahimović se našao u ulozi strijelca kada mu je u 47. minuti asistencijom uzvratio Dos Santos za pogodak i izjednačenje rezultata na 2:2.

Novo vodstvo Orlando Cityju donio je Dwyer poslije asistencije El-Monira u 54. minuti, ali to nije bilo sve, jer je Ibrahimović imao zadnju riječ.

Prvo je popularni Ibra u 67. minuti na asistenciju Kamare pogodio za 3:3, a potom je u 71. minuti kompletirao hat-trick za konačnih 4:3 u korist LA Galaxyja.

Ibrahimović je drugi strijelac lige sa 15 postignutih golova, a upisao je i četiri asistencije.