Kup BiH

Igokea preko Zrinjskog do novog finala

Košarkaši Igokee savladali su Zrinjski sa 83:71 u drugom polufinalu Kupa BiH.

Završni turnir igra se u Kaknju, a u prvom polufinalu domaći tim je nadigrao Student, dok je u drugom ipak očekivano Igokea bila bolja od Zrinjskog.

Iako su Mostarci imali 18:14 nakon uvodnih 10 minuta igre, Thomas Reinhardt je s tri vezane trojke donio preokret u korist Igokee, koja je na poluvremenu vodila 13 razlike (45:32).

Igosi nisu dozvolili Zrinjskom da se vrati i tim Dragana Bajića rutinski je završio posao i izborio finale protiv Kaknja.

Najefikasniji igrač u pobjedničkoj ekipi bio je Thomas Reinhardt sa 24 poena. Marko Ljubičić je ubacio 12, a Robert Rikić 10 poena. U ekipi Zrinjskog Ali Demić je ubacio 20 poena, dok je dvocifren učinak imao samo još Brummitt koji je ubacio 12 poena.

Finalna utakmica Kupa BIH igra se danas u 17 sati, a sastaju se Igokea i Kakanj.

Izvor: SportSport.ba