Indiana kao gost savladala San Antonio, Orlando iznenadio Boston

Ekipa Indiane upisala je pobjedu na gostujućem terenu protiv San Antonio Spursa, a Pacersi su slavili rezultatom 94:86.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri i s jedne i s druge strane, a pred kraj druge četvrtine Indiana je od prednosti Spursa (32:27) stigla do vodstva od 46:43, što je ujedno i rezultat nakon prve 24 minute.

U trećoj četvrtini Indiana je zaigrala još bolje i nijednog trenutka nisu dopustili San Antoniju da dođe u prednost, a zahvaljujući prednosti koju su stekli početkom posljednje dionice (77:60), Pacersi su meč mirno priveli kraju i na kraju upisali pobjedu.

U pobjedničkoj ekipi istakli su se Oladipo s 19 poena, Collison s 15 i Younga s 14, dok je u domaćoj ekipi najefikasniji bio Gasol s 14 poena.

U mečevima koji su odigrani ranije Orlando je slavio na gostovanju kod Bostona rezultatom 103:95, a LA Lakersi su na domaćem terenu upisali pobjedu protiv New Yorka.

Izvor: Klix.ba