Gol i asistencija

Inter na krilima sjajnog Icardija pobijedio Fiorentinu

U prvom susretu šestog kola italijanske Serie A inter je dočekao Fiorentinu i zabilježio je pobjedu rezultatom 2:1.

Junak pobjede Nerazzurra bio je, naravno, kapiten Mauro Icardi. Argentinac je u posljednjoj minuti prvog poluvremena uspješno realizovao penal i doveo svoju ekipu u vodstvo rezultatom 1:0.

Fiorentina je poravnala rezultat u 53. minuti. Chiesa se namještao na 30-ak metara i šutirao, Škriniar je pokušao blokirati njegov udarac, ali je samo skrenuo loptu i na taj način prevario Handanovića.

Inter je napadao do kraja susreta i pokušao je stići do pobjede, a to mu pošlo za rukom u 78. minuti.

Nakon brzo izvedenog auta D'Ambrosio se našao u šansi nakon sjajnog duplog pasa sa Icardijem, a desni bočni Nerazzurra je rutinski u maniru iskusnog strijelca matirao Lafonta za konačnih 2:1 i treću pobjedu Intera ove sezone.