Bh. napadač je ponovo bio junak Rome

Italijanski mediji su ocijenili nastup Edina Džeke i svi su slično razmišljali

Roma je jučer na gostovanju kod Leccea stigla do minimalne pobjede rezultatom 1:0.

Vučica je u prošlom kolu doživjela neugodno iznenađenje na svom stadionu kada je poražena od Atalante sa 2:0 te je tako propustila priliku da veže tri pobjede zaredom, ali se jučer vratila na stare staze.

Rimski tim je do pobjede stigao golom Edina Džeke u 56. minuti, ali je mogao slaviti i puno uvjerljivije, ali je propustio nekoliko sjajnih prilika, uključujući i penal u 80. minuti koji je promašio Aleksandar Kolarov.

Edin Džeko je odigrao odličan meč, te je pored gola izborio penal i bio je konstantna prijetnja za protivničke igrače pa je jasno zašto je bio najbolji igrač Rome protiv Leccea.

To su prepoznali i italijanski mediji koji su ga slično i ocijenili, pa su tako Gazzetta dello Sport, Corriere dello Sport i Corriere della Sera dali Džeki ocjenu 7, a Tuttosport mu je dao ocjenu 7.5.

Kapiten reprezentacije Bosne i Hercegovine je od početka sezone nekoliko puta bio junak Rome, a u Seriji A nakon šest odigranih kola ima četiri postignuta gola, a jedan je postigao i u Evropa ligi.