Izraelac ispred favorita kojeg uspoređuju s Boltom

Izraelac Blessing Akawasi Afrifah iznenadio je favorita Letsilea Tebogoa iz Bocvane pobijedivši u utrci na 200 metara sa 19.96 sekundi na Svjetskom juniorskom atletskom prvenstvu u Kolumbiji.

Tebogo je bio uspoređivan s legendarnim Usainom Boltom kada je u utorak pobijedio na 100 metara s juniorskim svjetskim rekordom od 9.91 sekundi, ali je Afrifah u uzbudljivom finalu srušio nade Bocvanca da će doći do novoga zlata.

Afrifah (18), rođen u Izraelu od roditelja iz Zapadne Afrike, ostao je blizu Tebogoa i osvojio naslov za šest tisućinki sekunde u foto-finišu.

Tebogo (19) je imao isto vrijeme, ali unatoč samo srebru rekao je da je više nego zadovoljan svojim trčanjem nakon napornog tjedna natjecanja na stadionu Pascual Guerrero u Caliju.

“Ovo je najbolja utrka koju sam ikada trčao u životu do sada. Ne može svatko trčati ova brza vremena, četiri dana zaredom”, kazao je Tebogo.