SP u Rusiji

Japan savladao favorizovanu Kolumbiju, Sanchez prvi isključeni igrač na Svjetskom prvenstvu

Reprezentacija Japana pobijedila je u Saransku u okviru 1. kola Svjetskog prvenstva selekciju Kolumbije rezultatom 2:1.

Od samog početka utakmica je bila izuzetno zanimljiva pa je na startu Ospina izvanredno odbranio udarac Osaka iz blizine.

Vjerovatno ključni detalj utakmice dogodio se upravo u trećoj minuti kada je Sanchez dobio crveni karton nakon igranja rukom u svom šesnaestercu. Ujedno je to bilo prvo isključenje na ovogodišnjem Mundijalu. Kagawa je potom bio siguran s bijele tačke za vodstvo Japanaca.

Krenula je Kolumbija ofanzivno po izjednačenje, a dva puta je golman Kawashima sjajno odbranio udarce Falcaa.

Ipak, Kolumbija je šest minuta prije odlaska na odmor uspjela izjednačiti nakon što je Quintero lukavo pogodio iz slobodnog udarca.

Japan je odlično otvorio drugo poluvrijeme, ali je na golu Kolumbije bio sjajno raspoloženi Ospina koji je dobro zaustavio udarce Osaka i Inuija.

Do zaslužene pobjede Japanci su stigli u 73. minuti kada je Honda nabacio iz kornera, a Osako perfektno glavom pogodio za konačnih 2:1.

Pet minuta kasnije Rodriguez je bio blokiran iz sjajne situacije pa promjene rezultata do kraja meča nije bilo i Japanci su prvenstvo otvorili pobjedom.