Veliko iznenađenje

Jedan od glavnih favorita ispao sa Australian Opena; Nadal igrao tie-break o kojem će se pričati

Australian Open ostao je bez jednog od glavnih favorita za konačnu pobjedu.

Alexander Zverev je poražen od Denisa Shapovalova i to poprilično ubjedljivo rezultatom 3:0 u setovima.

Kanađaninu je bio dovoljan jedan break za osvajanje prvog seta(6:3). Drugi set je bio pun preokreta, Zverev je imao 5:3, ali se Shapovalov vratio i odveo set u tie break kojeg je na kraju dobio sa 7:5.

Nijemac je bio toliko nervozan tokom meča da je u jednom trenutku razbio reket.

U trećem setu 14. reket svijeta već u drugom gameu oduzima servis protivniku, do kraja je bio ubjedljiv na svoj servis te je i taj dio igre riješio u svoju korist sa 6:3.

Dalje je prošao i Rafael Nadal koji je poslije skoro tri sata igre pobijedio Adriana Mannarina sa ubjedljivih 3:0 u setovima.

Prvi set je donio epski tie-break koji je trajao čak 22 minute. Oba tenisera su imala po nekoliko set lopti, viđeno je niz preokreta, a na kraju je bio uspješniji Nadal koji iskoristio tek sedmu set loptu.

Španac je tu psihički slomio svog rivala te je bez problema dobio dva naredna seta sa po identičnih 6:2 i 6:2.