Gošće su pružile odličnu partiju ali na kraju odlaze bez bodova

Jedinstvo u odličnoj utakmici slavilo protiv Konjica

U okviru 11. kola Premijer lige BiH za košarkašice svoj susret odigrale su košarkašice Jedinstva i Konjica. U jednoj dobroj utakmici na kraju slavio je domaći sastav rezultatom 68:60.

Jedinstvo Dženex večeras je u Malom Mejdanu dočekalo ekipu Konjica i slavilo pobjedu 68:60. U ovom susretu 11. kola Prvenstva BiH za košarkašice oba tima su po dvije četvrtine okončala u svoju korist, no Tuzlanke ipak slave pobjedu.

Domaći tim je bolje otvorio meč vodstvom 23:11, što im je priskrbilo rezultatsku razliku koju gošće nisu uspjele dostići. Na veliki odmor otišlo se pri rezultatu 40:32 u korist Jedinstva.

Treći period Jedinstvo je dobilo rezultatom 21:13, pa su tako mogle privesti meč kraju iako su u zadnjoj četvrtini postigle svega sedam poena.

U domaćem sastavu najefikasnije su bile Bhrea Chanel Griffin sa 22 i Merjema Bučuk sa 14 postignutih poena.

U ekipi Konjica Zerina Kadić, Berina Mustafica i Emela Ramić postigle su po 12 poena. Amra Begić je upisala 11.