Zenica

Kantonalna liga ZDK u nogometu: Steel City pobijedio ekipu Sporting! (Foto)

Odigrane su sve utakmice 7. kola kantonalne lige Zeničko – dobojskog kantona (ZDK), sezona 2022/2023. U 7. kolu domaće ekipe su ostvarile četiri, a gostujuće dvije pobjede.

Ekipa Napretka zabilježila je prvu pobjedu i prve bodove u ovom prvenstvu.

Evo rezultata 7.kola i strijelci:

Nemila – Fortuna 1:0 – (Emrah Skopljak u 4′);

Sporting – Čelični grad 2:5 – (Muamer Spahić u 10′ i Nermin Pašalić u 85′ za Sporting / Mahir Jusić u 1′ i

70′, Hajrudin Čehić u 4′, Aldin Šišić u 39′ iz penala i Tarik Islamović u 75′ za Čelični grad);

Borac Tetovo – Pobjeda 5:0 – (Nasudin Smriko u 12′ i 85′ iz penala, Jasmin Smriko u 35′, Erman Selimović u 45′ i Enver Selimović u 60′);

Zmaj – Novi Šeher 4:1 – (Tarik Smajić u 22′, Ismail Kaldžija u 23′, Muhamed Brodlić u 65′ i Elmir Puščul u 90’+1′ / Haris Halilović u 35′ iz penala za Novi Šeher);

Liješeva – Vareš 4:1 – (Benjamin Čelebić u 18′, Haris Čelebić u 31′ i 90′, te Mahir Bajrić u 47′ / Hamza Kamenjaš u 58′ za Vareš);

Proleter – Napredak 1:2 – (Isjan Mujkanović u 88′ / Huso Muminović u 26′ i Kenan Kurdić u 39′);

Sa utakmice u Zenici, između zeničkih ekipa, NK Sporting – NK Čelični grad donosimo kraći izvještaj i foto galeriju.

NK Fortuna – NK Čelični grad 2:5 (1:3);

Strijelci: Muamer Spahić u 10′ i Nermin Pašalić u 85′ za Sporting / Mahir Jusić u 1′ i 70′, Hajrudin Čehić u 4′, Aldin Šišić u 39′ iz penala i Tarik Islamović u 75′ za Čelični grad.

Utakmica je odigrana na B terenu Kamberovića polja, po oblačnom vremenu, + 22*C, pred oko 50 gledalaca.

Službena lica: Glavni sudija Vedad Berbić, pomoćnici A1 Amir Sinanović A2 Ajdin Topoljak, delegat Emir Cicvara (svi iz Zenice).

Nominalni gosti u uvom meču, NK Čelični grad, dolazi do „brzih“ golova u prvoj i četvrtoj minuti za vođstvo od 0:2, preko Mahira Jusića i Hajrudina Čehića u susretu dvije zeničke ekipe. U 10. minuti Sporting smanjuje na 1:2 preko Muamera Spahića. Na 1:3 povećava Aldin Šišić u 39′ iz jedanaesterca, što je i rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu Čelični grad postiže još dva gola u 70′ i 75′ za visoko vođstvo od 1:5, preko Mahira Jusića, njegov drugi gol na meču, te Tarika Islamovića u 75′. Sporting smanjuje na 2:5 preko Nermina Pašalića u 85′, što je i konačan rezultat u ovom susretu zeničkih ekipa.