premiership

Klopp zahvaljujući sjajnom Salahu nadmudrio Gerrarda, Chelsea do pobjede u 94. minuti

Ekipe Liverpoola, Chelseaja i Arsenala ostvarile su pobjede u mečevima 16. kola engleskog Premiershipa.

Liverpool je protiv Aston Ville došao do pobjede zahvaljujući sjajnom Mohamedu Salahu, a on je pogodio u 62. minuti s bijele tačke za trijumf svoj tim. Tako je Gerrard u prvom meču protiv Liverpoola u karijeri doživio poraz.

Leeds je u 28. minuti golom Raphinhe s bijele tačke došao u vodstvo protiv Plavaca, no Mount je u 42. minuti pogodio i vratio stvari na početak. Jorginho pogađa u 58. minuti iz penala za preokret Plavaca, no Leeds se nije predao pa je Gelhard u 83. minuti poravnao na 1:1.

Ipak, pobjedu Chelseaju donio je Jorginho još jednim golom iz penala, a uradio je to u 94. minuti.

Arsenal je puno lakše od očekivanog došao do pobjede protiv Southamptona, a konačan rezultat susreta na Emiratesu bio je 3:0 za Topnike.

U 21. minuti Lacazette je pogodio za 1:0, a samo šest minuta nakon toga Odegaard pogađa za 2:0 i već tada donosi sigurnu prednost svom timu. Konačnih 3:0 postavio je štoper Gabriel golom u 62. minuti.

Kapiten Topnika Aubameyang nije igrao u ovom meču jer je prekršio klupsku disciplinu, a na kraju svega je menadžer Arteta odlučio da ga izbaci iz ekipe.

Rezultati i strijelci:

Arsenal - Southampton 3:0 (Lacazette 21', Odegaard 27', Gabriel 62')

Chelsea - Leeds 3:2 (Mount 42', Jorginho 58', 90+4' - Raphinha 28', Gelhard 83')

Liverpool - Aston Villa 1:0 (Salah 67')