LIGA 1

Kolašincev Marsej odigrao utakmicu kakva nije viđena 75 godina

Marsej je u 27. kolu francuskog prvenstva odigrao 2:2 sa Strazburom

Marsej je u 27. kolu francuskog prvenstva odigrao 2:2 sa Strazburom. Ekipa čiji je član i Sead Kolašinac je vodila 2:0 do 88. minute, no na kraju je pred svojim navijačima osvojila bod. Marsej je takvu prednost u Ligi 1 zadnji put ispustio prije 75 godina.

Ispustili prednost u minuti

Iako je Leonardo Balerdi dobio crveni karton u prvom poluvremenu, pa je Marsej ostao s igračem manje, Čansel Mbemba (Chancel) ih je doveo u vodstvo u 49. minuti.

Na 2:0 povisio je Aleksis Sančez (Alexis Sanchez) u 76. minuti, kada je pospremio jedanaesterca u mrežu.

Unatoč tome, gosti su došli do izjednačenja jer je Žan-Ude Aholu (Jean-Eudes Aholou) u 88. smanjio zaostatak, a minutu kasnije pogodio za konačnih 2:2. Marsej se nalazi na drugom mjestu francuskog prvenstva s 56 bodova.

Povreda Kolašinca

Sead Kolašinac je na terenu proveo 60 minuta prije nego što je izašao zbog povrede koja će ga udaljiti od terena najmanje dvije sedmice. To znači da će propustiti početak kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.