Sigurna pobjeda

Košarkašice Banovića ubjedljive u derbiju protiv Play Offa

Košarkašice Banovića večeras su na domaćem parketu ubjedljivo savladale Play Off u derbiju sa 82:63.

Domaći tim imao je prednost gotovo od samog početka, a nakon prve dionice vodili su sa 19:18. Košarkašice Banovića u drugoj četvrtini igre su odlično i stekle dvocifrenu prednost, a na pauzu se otišlo kod rezultata 46:36.

U nastavku meča igračice sarajevske ekipe pokušale su se vratiti u meč, no ekipa Banovića nije to dozvolila. U posljednjih deset minuta bilo je jasno da će domaći tim upisati pobjedu i bilo je samo pitanje kojom razlikom. Na kraju košarkašice Banovića slavile su sa 19 poena razlike, 82:63.

Najefikasnija u domaćoj ekipi bila je Ikanović sa 20 poena, dok su po 17 dodale Musić i Vujačić. U ekipi Play Offa istakla se Ćato koja je ubacila 21 poen, a 16 poena dodala je Kovačević.