Zenica

Košarkašice Čelika poražene od Leotara (GALERIJA)

Sponzor galerije je najbolji Fitness Run Zenica koji se nalazi u suterenu (-1) Multiplex Ekran centra.
Košarkašice Čelika poražene su sinoć u Areni „Husejin Smajlović“ u dramatičnoj završnici od ekipe Leotar 03 sa 64:66.

Domaće su otvorile utakmicu poenima Selimović, a u finišu prve dionice bilo je 18:12, kada je pogodila Čorović. Prva dionica je završena 18:14 za Čelik. U nastavku domaće košarkašice imale su plus šest poena, kod rezultata 26:20. Pola minute do odlaska na odmor Zorica Gudelj je pogodila za 28:28, što je bio rezultat prvog dijela. U trećoj dionici ekipa Čelika ponovo je imala prednost, i od osam poena, kod rezultata 38:30.

Deset minuta prije kraja bilo je 42:44 za Leotar 03. Nakon izjednačenja 47:47, gošće su uspjele doći do prednosti. Čelik je uspio izjednačiti na 60:60. Finiš u znaku gošći za konačnih 64:66, poenima Jovane Milaković.

Kod gošći Keseljević je ubacila 13, a Skrivan je dodala 10 koševa. Kod Čelika najefikasnija je Čorov ić sa 22 koša. Halimić i Čehajić su ubacile po 10.

Nakon 18. kola Čelik je na omjeru šest pobjeda i 10 poraza, i nalazi se na osmoj poziciji. U narednom 19. kolu KŽK Čelik gostuje kod lidera, ekipe RMU Banovići.