NAJBOLJI BH. IGRAČ

Kratko i jasno: Džeko se oglasio nakon sarajevskog derbija

Najbolji bh. napadač i kapiten naše reprezentacije Edin Džeko pratio je sarajevski derbi i ludu završnicu uzbudljivog meča 31. kola Premijer lige BiH (2:2).

Njegov Željezničar je imao zaostatak od dva gola, ali je uspio da izbjegne poraz golom Sulejmana Krpića u šestoj minuti sudijske nadoknade.

Džeko se oglasio na Instagramu. Utakmicu je gledao preko tableta, a uz fotografiju je dodao emotikone aplauza.

Edin je reagirao i na objavu zvaničnog Instagram naloga FK Željezničar, te i tamo ostavio emotikon aplauza.

Podsjetimo, Džeko je svoje prve fudbalske korake napravio na Grbavici. Iz Željezničara je otišao u Češku, u redove Teplica, a igrao je i za Uste nad Labem.

Nakon toga je krenuo njegov uspon ka zvijezdama. Uslijedio je odlazak u Volfsburg, pa u Mančester siti, Romu, a sada je je dan od glavnih igrača Intera.