Uzbudljivo u NBA ligi

Lakersi na krilima LeBrona savladali Detroit, pobjede Memphisa i Bostona

U noći za nama odigrane su tri utakmice u NBA ligi.

Los Angeles Lakersi su na krilima LeBrona Jamesa sa 110:106 savladali Detroit Pistonse.

Meč je u prvom poluvremenu bio dosta izjednačen. Lakersi su dobili prvu četvrtinu sa 23:21, a na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 51:48. Treća četvrtina bila je prelomna. Domaćin ju je dobio s 32:22 i otišao na +13. U posljednjoj dionici Pistonsi su samo smanjili zaostatak, ali za nešto više od toga nisu imali snage.

James je za nešto manje od 38 minuta na terenu ubacio 33 poena uz pet skokova i devet asistencija. Kod gostiju je najefikasniji bio Grant koji je ubacio 32 poena uz šest skokova i četiri asistencije.

Boston Celticsi su na gostovanju u Torontu slavili pobjedu od 97:109. Najefikasniji igrač meča dolazi iz Toronta. VanVleet je ubacio 27 poena uz šest skokova i tri asistencije, dok je Barnes ubacio 21 poen, a tome je dodao sedam skokova i tri asistencija.

Kod Bostona je najefikasniji bio Smart s 21 poenom, osam skokova i šest asistencija.

Memphis je ugostio Sacramento Kingse i ispratio ih sa 27 poena razlike, završilo je 128:101. Najefikasniji je bio Brooks sa 21 poenom, a značajan doprinos dali su i Bane i Jackson koji su ubacili 18 odnosno 17 poena.