Tri gola za pobjedu Leeds Uniteda

Leedsov spektakl na Villa Parku: Čudesni Bamford razbio Aston Villu

Leeds je u prvoj utakmici šestog kola Premiershipa savladao na gostovanju ekipu Aston Ville sa uvjerljivih 0:3.

Odlično u ovoj sezoni igraju oba tima. Villa je bila perfektna do ovog kola sa četiri pobjede, ali El Loco Marcelo Bielsa i Patrick Bamford su im večeras priredili težak poraz.

Villa je imala najbolju šansu prvog poluvremena. Jack Grealish je savladao golmana gostiju, ali mu je Ayling izbacio loptu sa gol-linije.

Na odmor se otišlo sa nulom na semaforu, da bi u nastavku čudesni Patrick Bamford srušio Villu. Da je bili navijača svi bi utihnuli.

Hat-trick je zabio sjajni napadač Leedsa od 55. do 74. minute. Donio je pobjedu svom timu od 0:3 i barem za kratko je odveo svoj tim do trećeg mjesta na tabeli.

Villi je ovo prvi gubitak bodova ove sezone. Oni imaju 12 bodova uz meč manje i još uvijek su na drugom mjestu.