Neriješeno na Anfield Roadu

Liverpool poveo, pa se uspavao: WBA s neobičnom taktikom iznenadio prvaka

Liverpool je napravio veliki kiks u meču 15. kola protiv WBA. Na kraju je završeno 1:1.

Redsi su odlično počeli meč i nije ih omela neobična formacija koju je pripremio Sam Allardyce.

Gosti su susret počeli sa sedam igrača na liniji centra, činilo se da će biti ultra ofanzivni, a umjesto toga parkirali su autobus.

Domaći su poveli na vrijeme. U 12. minuti zabio je Sadio Mane. Nakon toga su se uspavali, a kazna za opuštenu i ležernu igru stigla je u nastavku.

WBA je strpljivo čekao svoju šansu i dočekao je u 82. minuti kada je Semi Ajayi udarcem glavom i uz pomoć stative zatresao mrežu domaćih.

Liverpool je u finišu napravio veliki pritisak, Roberto Firmino je imao dobru šansu, međutim rezultatskih promjena nije bilo.

Redsima je ovo prvi remi na Anfield Roadu ove sezone, ali bez obzira na to ostali su prvi na tabeli.