Real došao do boda u sudijskoj nadoknadi

Ludilo na Mestalli: Courtois u 95. minuti šutirao, Benzema odbijanac pospremio u mrežu

Utakmicu 17. kola Primere na Mestalli su odigrali Valencija i Real Madrid, a pobjednika nije bilo, jer se Real spasio u posljednjim trenucima i završilo je 1:1.

Iako su igrači Real bili dosta konkretniji, posebno u prvom poluvremenu, nisu uspjeli da ostvare pobjedu, ali su uspjeli ostati neporaženi.

Real je dominirao u prvom poluvremenu, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Pokušavali su gosti, ali nije išlo, te se na odmor otišlo bez postignutog gola.

Vodeći gol viđen je u 78. minuti, a postigao ga je Soler. Upravo on je nekoliko minuta prije toga dobio nezgodan udarac u zglob, te mu se dugo ukazivala pomoć.

Ipak, stisnuo je Soler zube, nastavio igru, a sve mu se vratilo nakon nekoliko minuta, jer je postigao vodeći gol za svoju ekipu.

Real je napadao, te im se to na kraju i vratilo. Uspjeli su da dođu do poravnanja u posljednjem napadu.

Dosuđen je korner, najbolji u skoku bio je Courtois, a odbijanac je u mrežu pospremio Benzema.

Real je tako nakon ovog remija drugi na tabeli, ali ima isto bodova kao i prvoplasirana Barcelona, a to je 35, dok je Valencija sada šesta sa 29 bodova.