Pobijedili Arsenal sa 3:0

Manchester City osvojio prvi trofej ove sezone

Manchester City je osvojio prvi trofej ove sezone jer je u finalu Carabao kupa pobijedio Arsenal sa 3:0.

Tim Pepa Guardiole važio je za favorita na ovom meču, a tu ulogu je i opravdao na terenu protiv Arsenala čiji će navijači još sačekati na titulu u ovom takmičenju.

Građani su poveli nakon 18 minuta igre preko Sergija Aguera koji se nalazi u sjajanoj formi. U drugom poluvremenu viđena su još dva gola i to oba u mreži Topnika. Prvo je Kompany pogodio u 58. minuti za 2:0, da bi samo sedam minuta kasnije David Silva postavio konačan rezultat susreta.

Manchester City je na ovaj način osvojio prvu titulu ove sezone, a ostaje im još da potvrde titulu prvaka u Premiershipu i da pokušaju pokoriti i Evropu osvajanjem Lige šampiona za što također imaju velike šanse.

S druge strane, Wenger još uvijek nema nijednu titulu u ovom takmičenju otkad je sjeo na klupu Arsenala, a tako je ostalo i nakon ovog meča.