Derbi 28. kola Premiershipa

Manchester United nakon preokreta porazio Chelsea

Manchester United je na domaćem terenu nakon preokreta porazio Chelsea sa 2:1 u okviru 28. kola Premiershipa.

Gosti su puno bolje ušli u meč i već nakon četiri minute igre imali su veliku šansu, ali Morata je pogodio prečku. U nastavku prvog dijela susreta većinom se igralo na sredini terena sve do 32. minute kada su gosti poveli. Hazard je odigrao za Williana koji je istrčao sam pred De Geu i savladao ga za slavlje Plavaca.

Ipak, njihova radost nije baš dugo trajala jer je Romelu Lukaku samo sedam minuta kasnije pogodio za izjednačenje rezultata. To je bio i konačan rezultat prvog dijela meča.

U drugom poluvremenu prvu veliku priliku imali su domaći i to u 68. minuti, ali Courtois je sjajno odbranio pokušaj Lukakua. Samo sedam minuta kasnije, Manchester dolazi do novog gola. Lukaku je ovog puta asistent, a Lingard strijelac za potpuni preokret.

Do kraja susreta Chelsea je pokušavao doći barem do boda, ali nije imao većih prilika za tako nešto pa je ostalo 2:1.

United sada ima 59 bodova i nalazi se na drugoj poziciji, dok je Chelsea tri mjesta ispod sa šest bodova manje.

Treba spomenuti i to da su prije početka meča Jose Mourinho i Antonio Conte pružili ruku jedan drugom i na taj način su zakopali ratne sjekire.