ARGENTINA

Mesijeva bomba za 800. gol u karijeri

Pogodio za 2:0 u prijateljskom ogledu protiv Paname

Dok se evropske ekipe bave lovom bodova u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2024., ekipe iz Južne Amerike pauzu provode igrajući prijateljske utakmice.

U noći s četvrtka na petak zlatni sastav Argentine prvi je put istrčao na teren od Svjetskog prvenstva u Kataru, a u 2:0 pobjedi nad Panamom najbolji igrač, očekivano, bio je Lionel Mesi (Messi).

Gledatelji na Monumentalu na pravo su uzbuđenje čekali sve do završnih minuta ogleda, a argentinska "desetka" potrudila se nagraditi ih za strpljenje.

Prvo je Tijago Almada (Thiago) pogodio za vodstvo u 78. minuti na asistenciju Leandra Paredesa, a Mesi je u 89. postavio konačan rezultat prekrasnim golom iz slobodnog udarca s 20-ak metara udaljenosti.

Bio je to 800. pogodak za Lionela Mesija u profesionalnoj karijeri i 99. pod nacionalnim bojama.