POBIJEDILI BRAZIL

Messi napokon skinuo "prokletstvo", Argentina je šampion Južne Amerike

Nogometna reprezentacija Argentine šampion je Južne Amerike nakon pobjede protiv Brazila u finalu rezultatom 1:0, a ovim trijumfom Lionel Messi napokon je osvojio prvi trofej za reprezentaciju.

Gol odluke postigao je Angel Di Maria u 21. minuti nakon sjajne asistencije De Paula, a on je nakon prijema lopte sjajno prebacio golmana Brazila i postigao, na kraju će se ispostaviti, gol za pobjedu i osvajanje naslova prvaka Južne Amerike.

Tek je Neymar jednom pokušao do kraja prvog poluvremena iz slobodnog udarca, a veliku šansu za Brazil bilježimo u 54. minuti kada je Richarlison šutirao, ali mu je Martinez sjajnom odbranom zaustavio udarac. Nastavio je Brazil tražiti gol za poravnanje, ali u tome na kraju nisu uspjeli.

Na kraju su svi igrači Argentine poletjeli u zagrljaj Messiju kojem je ovo prvi trofej s reprezentacijom, a on je očekivano proglašen za najboljeg igrača turnira s učinkom od četiri gola i pet asistencija.

Argentina je na ovu titulu čekala 28 godina, a posljednju je osvojila davne 1993. godine.