Bez pobjednika u derbiju

Milan i Napoli podijelili bodove

U derbiju 13. kola italijanske Serije A Milan je ugostio Napoli, a meč je završen podjelom bodova - rezultatom 1:1.

Bio je ovo sudar timova koji se nalaze u krizi u posljednje vrijeme. Milan je ove sezone izuzetno loš, dok je poznato kako su u Napoliju u lošem odnosu igrači i predsjednik kluba. Sve u svemu, bilo je jasno da bi i jednima i drugima bilo dobro danas osvojiti sva tri boda, no umjesto toga i jedni i drugi su dobili po bod.

Milan je nešto bolje otvorio utakmicu, ali je Napoli poveo, kada je Lozano u 24. minuti savladao Donnarummu za 0:1.

Ipak, samo pet minuta kasnije Milan je stigao do izjednačenja, kada je Bonaventura zabio eurogol i tako je prekinuo višemjesečnu golgetersku krizu. Zanimljivo da je prethodno gol zabio također protiv Napolija.

Iako je obećavalo tih 1:1 nakon pola sata igre, u ostatku meča nije bilo previše uzbuđenja, niti je bilo nekih pravih prilika.

Napoli je sedmi sa 20 bodova i u narednom kolu dočekuje Bolognu, dok je Milan s 14 bodova tek na 13. mjestu, a u narednom kolu Rossoneri gostuju Parmi.