Bašić nije odigrao dobar meč, ali je na kraju ipak slavio

Mirza Bašić na korak od plasmana na US Open, bh. teniser prošao u 3. kolo kvalifikacija

Mirza Bašić uspješno je prošao i drugu prepreku u kvalifikacijama za US Open.

Bh. teniser je u 2. kolu u dva seta sa 7:6, 6:2 bio bolji od 171. igrača na ATP listi, Ekvadorca Emilija Gomeza.

Bašić u ovom meču nije dobro servirao pa je jasno zašto mu je u prvom setu Gomez čak četiri puta uzimao break.

Ipak, Mirza je također četiri puta uzimao break Ekvadorcu pa se otišlo u tie-break. Tu se vodila izjednačena borba, a Bašić je bio bolji sa 9:7 i na kraju osvojio prvi set sa 7:6.

Početak drugog seta je donio nove probleme za Bašića na servisu, Gomez je već u prvom gemu tri puta imao break prilike, ali ih je bh. teniser uspio spasiti.

Nakon toga Mirza je kod rezultata 2:1 uzeo break Gomezu, a to mu je uspjelo i u osmom gemu kada je imao i tri meč lopte, od kojih je posljednju i iskoristio i na kraju osvojio ovaj set sa 6:2.

U 3. kolu kvalifikacija Bašić će igrati protiv pobjednika iz duela Santiago Giraldo - Mischa Zverev i u slučaju pobjede izborit će nastup na US Openu.