Bh. teniser je odigrao prvi meč nakon mjesec dana pauze

Mirza Bašić napravio iznenađenje u 1. kolu kvalifikacija US Opena i prošao u narednu rundu

Mirza Bašić uspio je proći prvo kolo kvalifikacija US Opena.

Bh. teniser je iznenadio 88. igrača svijeta Petera Gojowczyka sa 6:4, 3:6, 6:3.

Bašić je svoj posljednji meč odigrao prije mjesec dana kada je ispao od Gastaa Eliasa na turniru u Astani.

U meču protiv Gojowczyka, Mirza je u prvom setu bio siguran na svom servisu, a kod rezultata 3:3 je uzeo break Nijemcu kojeg je do kraja čuvao i na kraju osvojio prvi set sa 6:4.

Drugi set nije donio puno promjene, Bašić je bio siguran na servisu sve do rezultata 4:3 za Gojowczyka koji mu je tada međutim uzeo break i na kraju osvojio drugi set sa 6:3.

Odlučujući set je bio nešto drugačiji. Gojowczyk je odmah uzeo break bh. teniseru, koji je međutim ekspresno uzvratio i izjednačio rezultat na 1:1.

Nakon toga je Mirza kod rezultata 3:2 uzeo brek Gojowczyku kojeg je čuvao do kraja i na kraju osvojio treći set sa 6:3 i stigao do pobjede.

U narednom kolu Mirza Bašić će igrati protiv 171. igrača svijeta, Ekvadorca Emilija Gomeza koji je u prvom kolu sa 2:0 izbacio Andreu Arnaboldija.